Nieuws

NK Groot 2023: dit zijn de winnaars

door Max Reijnen

Verenigingstop in de (lichte) dubbeltwee, de vierzonder, (lichte) dubbelvier en de acht: een week na het NK Groot voor Junioren U16 en U18 was het Nederlands kampioenschap voor grote nummers in goede handen van de Northwave Regatta.

Hieronder per veld alle Nederlands kampioenen in grote nummers en runner up’s. Met fotografie van Max Reijnen.

Vrouwen Dubbeltwee (DE 2x)

1. Njord / Skadi – Lisa Bruijnincx & Marieke Keijser (08:17,38)

2. Skøll / Laga – Minke Holleboom & Dieuwertje den Besten (08:29,38)
3. OrcaLisanne van der Lelij & Wia Ruiter (08:31,14)

MANNEN DUBBELTWEE (HE 2x)

1. Skøll – Stijn Wieling & Jorn Salverda (06:36,23)

2. Die Leythe / Zwolsche – Beer Florijn & Jelmer Immeker (06:47,26)
3. Laga / Proteus – Sjoerd Scheper & Johannes Lakke (06:49,73)

Lichte Vrouwen Dubbeltwee (LDE 2x)

1. Okeanos – Aurianne Puts & Kika Banning (07:35,80)

2. Vidar / Argo – Alex Supit & Frouke Verhoeff (07:43,52)
3. Proteus / Njord – Hannah Otterloo & Martine Kamminga (07:47,42)

Lichte Mannen Dubbeltwee (LHE 2x)

1. Triton – Max Gompel & Brian Poll (06:39,88)

2. Laga / Skøll – Joost van der Sluis & Jurgen van der Hoorn (06:41,15)
3. Proteus / Njord – Stijn Meijer & Reinoud Tas (06:50,40)

Vrouwen Vierzonder (DE 4-)

1. Laga – Maartje Damen, Jitske Weersma, Lucia Folkers & Celine den Bremer (07:46,82)

2. Triton / Nereus – Rianne Prins, Lis Verouden, Jessy Vermeer & Isis Meruma (07:52,78)
3. Okeanos – Willemijn de Graaf, Fréderique Pals, Sarah Kaptein & Sam Veen (08:01,00)

Mannen Vierzonder (HE 4-)

1. Nereus – Jasper Joordens, Isak Verkaik, Noud Scholten & Ies Wiersma (06:18,12)

2. De Hoop – Sander Bakker, Thijs Tas, Pieter Dikken & Jasper van der Gaag (06:21,02)
3. Proteus / Skøll / Laga – Niek van der Grift, Martino Martini, Daan Vos de Wael & Joost Schwarz (06:22,12)

Vrouwen Dubbelvier (DE 4x)

1. Orca / Skøll / Laga / Njord – Lisanne van der Lelij, Minke Holleboom, Dieuwertje den Besten & Lisa Bruijnincx (06:48,54)

2. Nereus / Thêta / Laga / NjordJente Jongsma, Vera Sneijders, Lotte Jansen & Claire de Kok (06:56,26)
3. Okeanos – Aurianne Puts, Fréderique Pals, Willemijn de Graag & Kika Banning (07:04,82)

Mannen dubbelvier (HE 4x)

1. Aegir / Nereus / Gyas – Jelle Bakker, Wietse Morreau, Lucas Keijzer & Erik Talens (06:04,94)

2. Njord – Ruben Kouwenhoven, Luuk Remmerswaal, Jaap Noordman & Tygo Rompa (06:18,18)
3. Gyas / Aegir / Skøll – Bas Panneman, Gunnar van den Hoogen, Daniel Beelen, Auke Kloosterman (06:22,53)

Lichte vrouwen dubbelvier (LDE 4x)

1. Njord / Skadi / Proteus – Hannah Otterloo, Hannah Jonker, Hanne Snijders & Martine Kamminga (07:00,74)

2. Triton – Eline in ’t Velt, Bente van Kernebeek, Lisette Regelink & Wieke Leenhouts (07:14,97)
3. Skadi – Marieke Sanderse, Annebel Keetels, Lieke Waaijer & Isabelle Bloem (07:18,01)

Lichte mannen dubbelvier (LHE 4x)

1. Triton / Dudok / Laga – Max Gompel, Maxim den Boogert, Niels van Vliet & Brian Poll (06:00,70)

2. Skøll – Joost van der Sluis, Koen Schleijpen, Jur Dusseldorp & Maxim Meijerink (06:06,22)
3. Triton – Thijs Noordhoek, Wessel Westerhout, Cas van den Bergh & Wouter de Boer (06:31,90)

Vrouwen acht (DE 8+)

Olga Mommersteeg (cox), Iris Klok, Fien & Lotta van Westreenen, Minou Bouman, Pau Koster, Jessy Vermeer, Floor van Ameijde & Demi Straathof Nederlands kampioen in de Vrouwen acht.

1. Nereus / Willem III / Skadi – (06:31,42)

2. Orca 2 – Marit Eradus (cox), Trijntje van der Pijl, Lydia Knevel, Wia Ruiter, Roos Demmers, Bibianne Oelderik, Hanna ter Braak, Chaja Plochg & Vera Versteegh (06:35,08)
3. Skøll / Nereus / Proteus / Triton – Lotte Vedel (cox), Pleun Bon, Iris van den Berg, Karien Robbers, Sophie Goldschmeding, Evie Rademaker, Eleonore Veldman, Sona Hospers & Kiene Remijn (06:39,15)

Mannen acht (HE 8+)

Aniek van Veenen (cox), Dolf Rutten, Mats van Sabben, Martijn Bos, Wessel Hesselink, Kevin-Lee Bieshaar, Sander Hazelaar, Vosse Meijsen & Robert Tiemeijer Nederlands kampioen in de Mannen acht.

1. FISU Acht – (05:40,62)

2. Triton – Ellen Bijkerk (cox), Pieter van Veen, Eli Brouwer, Bart Lauwers, Steven Bos, Jaap Schenck, Hidde van de Beek, Timo van Eijden & Casper van Steen (05:40,98)
3. U23 Acht – Floor Steeman (cox), Tomba Morreau, Oeds Blom, Olaf Westra, Olle van Bohemen, Pepijn Lahaije, Lancelot Bloemen, Nicolaas Dirkzwager & Klaas Baud (05:43,98)

Ontdek meer roeinieuws

Nieuws

Van Oord WinterWedstrijden: uitslagen & foto's

TeamNL Roeien

TeamNL roeien bezoekt de Olympische baan in Parijs 

TeamNL Roeien

Terugblik: TeamNL Roeien in Lago Azul 

Op de hoogte blijven van nieuws, roeiverhalen en topsport?
Ontvang de gratis nieuwsbrief!