Nieuws

WK selectie TeamNL Roeien

Negen medailles werden er gewonnen op het EK in München, waarna de Olympische TeamNL roeiers direct doorgingen op hoogtestage in Obertraun en de Paralympische ploegen zich intensief voorbereidden op de Bosbaan. Alles om toe te werken naar het belangrijkste toernooi van het jaar: het WK in Račice, Tsjechië, van 18 t/m 25 september.

De Nederlandse afvaardiging bestaat uit 15 ploegen. De selectie en opstellingen zijn na het succesvolle Europees Kampioenschap overwegend gelijk, met een aantal opvallende zaken:

Bij de mannenploegen zit Finn Florijn weer op de slagpositie van de dubbelvier. 

Bij de vrouwenploegen zijn er geen wijzigingen ten opzichte van het EK. En ook het tot nu succesvolle experiment bij de vrouwen, om met de tweezonder, de dubbeltwee en de vierzonder ook te starten in de vrouwenacht, wordt doorgezet.

De pararoeiers nemen ook deel. Daarin zal Corné de Koning zijn titel uit 2019 gaan verdedigen in de skiff, en daarnaast zal hij ook starten met Chantal Haenen: zijn nieuwe partner in de mixed dubbel. De para vier-met (PR3 Mix4+) kwam voor het laatst in actie op het paralympisch kwalificatietoernooi in 2021 en zal nu in een gewijzigde samenstelling voor het eerst dit seizoen gaan racen.

Volg al het nieuws op ROEIEN.nl en ‘TeamNL Roeien op weg naar het WK in Račice’ op Instagram (@teamnlroeien). 

Hieronder alle TeamNL roeiers die starten op het WK

Lichte Dames Skiff (LW1x)
Martine Veldhuis – Nereus

Dames Skiff (W1x)
Karolien Florijn – Nereus

Mannen Skiff (M1x)
Melvin Twellaar – Aegir

Dames Tweezonder (W2-)
Ymkje Clevering (b) – Gyas
Veronique Meester (s) – Nereus

Mannen Tweezonder (M2-)
Bjorn van den Ende (b) – Skøll
Nelson Ritsema (s) – Nereus

Dames Dubbeltwee (W2x)
Roos de Jong (b) – Proteus
Laila Youssifou (s) – Laga

Dames Vierzonder (W4-)
Marloes Oldenburg (b) – Gyas
Benthe Boonstra – Skøll
Hermijntje Drenth – Okeanos
Tinka Offereins (s) – Okeanos

Mannen Vierzonder (M4-)
Ralf Rienks (b) – Laga
Ruben Knab – Nereus
Sander de Graaf – Thêta
Rik Rienks (s) – Nereus

Dames Dubbelvier (W4x)
Nika Vos (b)
Tessa Dullemans
Ilse Kolkman
Bente Paulis (s)

Mannen Dubbelvier (M4x)
Jan van der Bij (b) – Skøll
Stef Broenink – Njord
Simon van Dorp – Willem III
Finn Florijn (s) – Nereus

Dames Acht (W8+)
Benthe Boonstra (b) – Skøll
Laila Youssifou – Laga
Hermijntje Drenth – Okeanos
Marloes Oldenburg – Gyas
Roos de Jong – Proteus
Tinka Offereins – Okeanos
Ymkje Clevering – Gyas
Veronique Meester (s) – Nereus
Aniek van Veenen (c) – Orca

Mannen Acht (M8+)
Niki van Sprang (b) – Pampus
Lennart van Lierop – Skøll
Abe Wiersma – Nereus
Jacob van de Kerkhof – Triton
Michiel Mantel – Nereus
Mick Makker – Nereus
Guus Mollee – Nereus
Guillaume Krommenhoek (s) – Skøll
Dieuwke Fetter (c) – Nereus

PR2 M1x
Corné de Koning – Scaldis

PR2 Mix2x
Chantal Haenen (b)
Corné de Koning (s) – Scaldis

PR3 Mix4+
Amber Meulenbeld (b) – Skadi
Simone Wolters – Phocas
Geert Provoost – Vidar
Thom Kuus (s) – Hemus
Yadi van Holst (c) – Asopos

Ontdek meer roeinieuws

Verenigingen

Den Bosch krijgt de Willems Regatta

Nieuws

Talenten laten zich gelden tijdens de Amstelbeker

TeamNL Roeien

WK-goud voor Karolien. Zilver voor Melvin, de achten en de vrouwen dubbel

Op de hoogte blijven van nieuws, roeiverhalen en topsport?
Ontvang de gratis nieuwsbrief!