Nieuws

Nederlands kampioenen in de skiff en tweezonder

,door Daniel Korvemaker

Op vrijdag 19 t/m zondag 21 april liet de nationale verenigingstop – met senioren, SB onder 23 en junioren – op het Nederlands Kampioenschap voor kleine bootnummers zien waarom zij bij de grootste roeitalenten van Nederland horen.

Onstuimige wind, regen, hagel en zon: de roeiers op de Bosbaan kregen het dit weekend te verduren. Het leidde onderling en per veld regelmatig tot grote tijdsverschillen in de finales, die veelal in waaiervorm werden gestart.

Hieronder alle winnaars en de roeiers die een podiumplek behaalden tijdens het NK 2024 voor skiffs en tweezonders, georganiseerd door de Hollandia Roeiwedstrijden. De KNRB dankt alle deelnemers, toeschouwers en vrijwilligers, en feliciteert de winnaars van harte!

Heren Elite Skiff (HE 1x)

πŸ₯‡ Nicolaas Dirkzwager (SkΓΈll)
πŸ₯ˆ Mats van Sabben (SkΓΈll)
πŸ₯‰ Vosse Meijssen (Proteus-Eretes)
6. Jelmer Immeker (SkΓΈll) – WINNAAR HSB 1x*

Dames Elite Skiff (DE 1x)

πŸ₯‡ Sona Hospers (Nereus)
πŸ₯ˆ Kiene Remijn (Nereus)
πŸ₯‰ Jessy Vermeer (Nereus)
8. Jente Jongsma (Nereus) – WINNAAR DSB 1x*
Sona Hospers (tweede van links) is Nederlands Kampioen in de Dames Skiff, door Daniel Korvemaker

Lichte Heren Elite Skiff (LHE 1x)

πŸ₯‡ Max Gompel (Triton)
πŸ₯ˆ Brian Poll (Triton)
πŸ₯‰ Joost van der Sluis (SkΓΈll) – WINNAAR LHSB 1x*
Max Gompel is Nederlands Kampioen in de Lichte Heren Skiff, door Daniel Korvemaker

Lichte Dames Elite Skiff (LDE 1x)

πŸ₯‡ Tosca Kettler (Orca)
πŸ₯ˆ Femke Paulis (Nereus)
πŸ₯‰ Martine Kamminga (Proteus-Eretes) – WINNAAR LDSB 1x*

Heren Elite Tweezonder (HE 2-)

πŸ₯‡ Jasper Joordens & Isak Verkaik (Nereus)
πŸ₯ˆ Noud Scholten & Jaap Worm (Nereus)
πŸ₯‰ Pieter Dikken & Jasper van der Gaag (De Hoop)
7. Gianni Perotti & Antonie Tilanus (Nereus) – WINNAAR HSB 2-*

Dames Elite Tweezonder (DE 2-)

πŸ₯‡ Iris van den Berg & Evie Rademaker (Proteus-Eretes)
πŸ₯ˆ Celine den Bremer & Lucia Folkers (Laga)
πŸ₯‰ Ezrah van Daal & Hiske Janssen (Aegir)
4. Demi Straathof & Emma Eggenkamp (Nereus) – WINNAAR DSB 2-*
Iris van den Berg & Evie Rademaker (linksonder) zijn Nederlands Kampioen in de Tweezonder, door Daniel Korvemaker

Jongens Achttien Skiff (J18 1x)

πŸ₯‡ Cuup Kuilboer (Alkmaarsche)
πŸ₯ˆ Dirrik Maitland (Willem III)
πŸ₯‰ Valentijn Reitsma (Die Leythe)
Cuup Kuilboer is Nederlands Kampioen in de Jongens Achttien Skiff, door Daniel Korvemaker

Meiden Achttien Skiff (M18 1x)

πŸ₯‡ Teuntje Mollee (Het Spaarne)
πŸ₯ˆ Emma van Doren (Asser Roeiclub)
πŸ₯‰ Ernestine Pulles (Amstel)

Jongens Zestien Skiff (J16 1x)

πŸ₯‡ Hugo Slangen (Gouda)
πŸ₯ˆ Kristian Vreeken (Het Spaarne)
πŸ₯‰ Sebastiaan van Huijstee (Die Leythe)

Meiden Zestien Skiff (M16 1x)

πŸ₯‡ Noor de Witt (De Hunze)
πŸ₯ˆ Juliette Goodall (Rijnland)
πŸ₯‰ Mathilda Muennich (De Hoop)

Jongens Achttien Tweezonder (J18 2-)

πŸ₯‡ Thomas Dobbelstein & Merijn de Clercq Zubli (De Hoop)
πŸ₯ˆ Ole Wulffraat & Siem Wegman (Willem III / Viking)
πŸ₯‰ Lapo Hirschhofer & Sebbe Forma (De Hoop)

Alle uitslagen en tijden zijn terug te vinden op Time Team.

Ontdek meer roeinieuws

TeamNL Roeien

Drie boten aan de start bij laatste kwalificatietoernooi Spelen

Nieuws

Marathonroeien in mei 2024

Nieuws

Raceroei Regatta 2024: foto's en uitslagen

Op de hoogte blijven van nieuws, roeiverhalen en topsport?
Ontvang de gratis nieuwsbrief!